چهارشنبه, 09 مهر 1399
شناسه خبر:539

تقسیم بندی استان مازندران به دو منطقه ی هندبالی

  • انداز قلم
هندبال مازندران

محمد حسین شکیبافر رئیس هیات هندبال مازندران از تقسیم بندی استان به دو منطقه ی هندبالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات هندبال استان مازندران، محمد حسین شکیبافر با اشاره به گستردگی جغرافیایی استان مازندران گفت: در حال حاضر 22 هیات هندبال شهرستان و چند هیات در بخش ها و شهرهای تابعه در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

رئیس هیات هندبال مازندران ايجاد مناطق دو گانه هندبال در استان را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: مسئولین مناطق به عنوان بازوان هیات هندبال استان بوده و مناطق با هدف تمركز زدايي، استفاده از خرد جمعی، شناسایی و کشف استعدادها و پتانسيل ها، شناخت فرصت ها و چالش های مختلف راه اندازی شد.  

شکیبافر با اشاره به نگاه ویژه هیات هندبال مازندران به رده سنی نونهالان و نوجوانان و تیمهای پایه گفت: استعدادیابی و استعدادپروری در صدر فعالیت مناطق خواهد بود و مسئولین مناطق فعالیت هیات های تابعه را در این خصوص مورد ارزیابی و نظارت قرار خواهند داد.

وی امکانات مادی و معنوی و منابع انسانی هر منطقه را قابل ملاحظه دانست و افزود: بررسی وضع موجود و شناسایی نقاط ضعف و قوت هیات ها مورد رصد قرار گرفته و هیات های کم کار و غیر فعال شناسایی و در صورت عدم رعایت انتظارات هیات استان و ادارات ورزش و جوانان شهرستانها تصمیمات لازم اتخاذ می گردد.

رئیس هیات هندبال مازندران در خصوص تشکیلات اداری مناطق گفت: مسئول منطقه به عنوان نماينده رئیس هیات استان در منطقه حضور فعال خواهد داشت و علاوه بر مسئول منطقه، یک نفر بعنوان دبیر و پنج نفر دیگر با شرح وظایف مشخص توسط هیات استان منصوب و فعالیت خواهند کرد.

شایان ذکر است استان مازندران با وسعتی معادل 23756 کیلومتر مربع، 46/1درصد از مساحت کشور را در بر داشته و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، استان مازندران دارای 22 شهرستان متشکل از 58 شهر می باشد که حدود سه و نیم میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده که بر اساس بررسی های انجام شده توسط هیات هندبال مازندران 12 شهرستان شرق استان متشکل از 29 شهر در منطقه ی یک استان و همچنین 10 شهرستان غرب استان متشکل از 29 شهر در منطقه ی دو استان جای دارند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد